• Cenu ministra hospodárstva SR za technickú tvorivosť

• 26. 6. 2023
        • Dňa 21. – 23. 6.2023 sme sa zúčastnili výstavy  MLADÝ TVORCA, ktorá sa uskutočnila na výstavisku AGROKOMPEX v Nitre pod záštitou Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky. Viac ako 80 zapojených škôl z celého Slovenska predstavilo prednosti a možnosti štúdia.

Mali sme svoj vlastný stánok, kde sme reprezentovali našu školu. Do súťaže TOP výrobok na výstave sme prihlásili projekt Tilting  bike študentov našej školy Mateja Urbana  a Mária Vala z triedy IV.MB. Cenu ministra hospodárstva SR za inováciu a technickú tvorivosť – 2. miesto získal  náš študent Michal Kšiňan (IV.MA)  za  výrobok GRAVÍROVAČKA. Blahoželáme.

• Zlato pre našu školu zo slovenského kola FIRST Global

• 15. 6. 2023
        • Robotická súťaž stredných škôl FIRST Global Slovensko 2023 má svojich víťazov. Tvorcom najefektívnejšieho robota je tím z našej školy v zastúpení Adam Kadlečík (II.MA), Adam Tranžík (II.MA), Matej Korec (II.MB), Andrej Podhorský (II.MB) pod vedením pána učiteľa Ing. Martina Kšiňana,  ktorí budú Slovensko reprezentovať na medzinárodnej súťaži v Singapure. Tohto kola súťaže FIRST Global sa zúčastnilo 55 študentov zo siedmych stredných škôl od Myjavy až po Michalovce.

Celkové prvé miesto získali  vďaka originálnemu a inovatívnemu prístupu k vývoju robota a tiež vďaka prvému miestu v hardvérovej výzve v kategórii S. V nej súťažili roboty do veľkosti 20 cm v aréne veľkosti 160 x 160 cm.

K veľkému úspechu blahoželáme a prajeme ešte veľa úspechov. foto