Navigácia

Dobročinnosť

Pred Vianocami aj naša SPŠ žije charitou

Advent sa v SPŠ sa už tretí rok nesie v duchu motta – Aby ľuďom na ľuďoch záležalo. Naši žiaci sa spolu s pedagógmi  sa zapojili do dvoch charitatívnych zbierok.

V prvej, s príznačným názvom KILO,  spolupracujeme  s neziskovou organizáciou Úsmev ako dar. Zbierame trvanlivé potraviny a drogériu pre deti z detských domovov.

 Našu SPŠ táto akcia oslovila. Žiaci spoločne s učiteľmi  naukladali na váhu už po dva roky najviac  potravín a umiestnili sa vždy  na najvyššej priečke spomedzi všetkých škôl  Trnavského samosprávneho kraja. Ich námaha bola odmenená a zúčastnili sa na benefičnom koncerte v Bratislave.           

              

                                                                                                                                                       

                                      

         Ale  snažili  sme sa pomôcť aj sociálne slabším rodinám v Trnave. Po celý december sme zbierali obnosené šatstvo, ponožky a topánky.  Naši žiaci boli mimoriadne štedrí a pred Vianocami putovalo do Trnavskej arcidiecéznej  charity  10 veľkých vriec oblečenia. Ochotným darcom prišiel osobne poďakovať riaditeľ  Trnavskej  charity Ing. Miroslav  Dzurech. Vo svojom príhovore počas vianočnej akadémie povedal: „Nazreli sme do vriec a boli sme milo prekvapení, aké kvalitné veci ste podarovali.“

 

                                                                                                                         

Vzácna návšteva

            V decembri sa brány našej SPŠ otvorili aj pre klientov DSS Stromová, ktorí

k nám prišli plní očakávaní a niektorým sa, veru, do školy ani nechcelo. O to väčšie bolo ich prekvapenie, keď sa im naši žiaci a pedagógovia vzorne venovali a hravou formou im odhalili  tajomstvá  elektrotechniky, robotiky, mechatroniky a vyskúšali si aj prácu v dielňach.

            Stromovákom sa v našej škole  páčilo a odchádzali veľmi spokojní.

A naši žiaci...

V priamom prenose rozvíjali interpersonálne vzťahy! Stretli sa s ľuďmi, ktorí potrebujú veľa trpezlivosti, pozornosti a starostlivosti. Dodržiavali heslo – Škola hrou. Snažili sa zaujať hostí, priblížiť im svoje výrobky a študijný odbor, ktorému sa venujú.

Ich úsilie bolo odmenené radosťou a nadšením klientov DSS Stromová, ktorí sa už tešia na ďalšiu návštevu SPŠ.

            Pedagógom a žiakom našej školy patrí právom veľké ďakujem, že neváhali podať pomocnú ruku, aby sa mohla táto akcia uskutočniť.

            Otvoriť srdce a robiť dobré veci je predsa také ľudské ... 

Mgr. Beáta Izakovičová