• Múzeum holokaustu v Seredi

     • Holokaust... Pravda alebo lož...Mnohí spochybňujú jeho autentickosť. Naši chlapci sa dnes mohli presvedčiť o jeho skutočnosti. Žiaľ! Holokaust je a ostane krvavou škvrnou na našej minulosti. Chodili sme po zemi, ktorá bola zmáčaná znojom a bolesťou nevinných ľudí. Je  nemožné pochopiť, ako môže človek urobiť druhému človeku toľko zla. Kiežby tyrani ostali už len minulosťou a atrapami múzeí. Preto sme tam dnes boli.....

     • Náš záujem o našich žiakov maturitou nekončí

     • V rámci Týždňa vedy sme sa v pondelok 8. 11. 2021 so žiakmi IV. MA zúčastnili Workshopu, ktorý pre nás pripravili na Fakulte prírodných vied, Univerzity svätého Cyrila a Metoda v Trnave. 

      Informáciami o študijnom programe Aplikovaná informatika nás previedla pani prodekanka doc. RNDr. Iveta Dirgová Luptáková, PhD.

      Nevšednú prednášku "Moje heslo - môj štít" pripravil a prezentoval Ing. Marek Šimon, PhD. a s Mgr. Mariánom Hosťoveckým, PhD. si žiaci vyskúšali nástroje virtuálnej reality. To všetko za asistencie študentov UCM.

      Teda kam po maturite? Jednou z možností je aj Aplikovaná informatika na UCM. foto

       

     • Exkurzia v Energolande a v Nitre

     • Žiaci druhých ročníkov sa  v septembri zúčastnili exkurzie s edbornou aj historickou tematikou. Najskôr sa oboznámili s fungovaním jadrovej elektrárne v ENERGOLANDE v Mochovciach. Vyskúšali si rôzne aktivity, vyrábali energiu a samozrejme, nazbierali veľa užitočných poznatkov.

      Cestou neobišli ani starobylú Nitru a spoločne sa vydali po stopách Pribinu, Konštantína a Metoda, Svorada ale aj Corgoňa. Obzreli si hrad  i pustovňu. Pripomenuli si, čo znamená askéza a objavili  aj Zoborskú listinu. ;) foto