• Kritériá prijatia v šk. roku 2020/21

•

Kritériá prijímacieho konania na SPŠ technickú, Komenského 1, Trnava v šk. roku 2020/2021

Riaditeľ Strednej priemyselnej technickej, Komenského 1, v Trnave na základe zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, v súlade so zákonom č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a zákonom č. 71/1967 Zb. a správnom konaní v znení neskorších predpisov po prerokovaní v pedagogickej rade a po vyjadrení rady školy  u r č u j e :

I. Počet žiakov, ktorých možno prijať do tried prvého ročníka v školskom roku 2020/2021:

O d b o r                                                                                                            počet žiakov

2381 M strojárstvo                                                                                            25

2387 M mechatronika                                                                                       50

2675 M elektrotechnika                                                                                    50

3917 M 02 technické a informatické služby – v strojárstve                             20

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Spolu

145 žiakov

II. Termíny a forma prijímacích skúšok

Príjímacie skúšky sa nebudú konať, prebehnú len administratívne.

III. Jednotné kritériá prijatia na štúdium

V zmysle usmernenia Ministerstva školstva o prijímacích skúškach zo dňa 29. 4. 2020 určujem nasledovné kritériá prijímacieho konania na štúdium v Strednej priemyselnej škole technickej v Trnave:

1. ZOHĽADNENIE ŠTUDIJNÝCH VÝSLEDKOV

Za prospech na základnej škole budú pridelené preferenčné body podľa známok z koncoročnej klasifikácie z 8. ročníka a z polročnej klasifikácie z 9. ročníka okrem známky 5 – nedostatočný nasledovne:

1.1. Dva povinné predmety: Slovenský jazyk a Matematika

1.   Do celkového súčtu budú pridelené body za každú známku samostatne podľa nasledujúceho vzťahu:

počet bodov= 5.(4-x). (4-x) , kde x je známka od 1 do 4 .

4 alebo 5

Spolu maximálne 180 bodov ( 2xSJ a 2x MAT)

1. 1.2. Profilový predmet: Fyzika
          2. Do celkového súčtu budú pridelené body za každú známku samostatne podľa nasledujúceho vzťahu:
          3. počet bodov= 3.(4-x). (4-x) , kde x je známka od 1 do 4 .

4 alebo 5

Spolu maximálne 54 bodov ( 2xFYZ)

1. 1.3. Doplnkový predmet: Anglický jazyk
          3. počet bodov= 2.(4-x). (4-x) , kde x je známka od 1 do 4 .
          4.

4 alebo 5

Spolu maximálne 36 bodov ( 2xANJ)

2. PROSPECH

Ak žiak dosiahol v 8., 7. a 6. ročníku stupeň 1 –výborný zo všetkých predmetov na konci školského roka, do celkového hodnotenia sa započíta 5 bodov za každý školský rok.

Spolu maximálne 15 bodov

3. ĎALŠIE KRITÉRIÁ

Do celkového súčtu budú pridelené body za každé kritérium samostatne:

1.   3.1 Predmetové olympiády:

Uchádzačom, ktorí boli riešiteľmi matematickej, fyzikálnej, technickej alebo jazykových olympiád a Pytagoriády v 8. alebo 9. ročníku:

• za umiestnenie v okresnom kole (1. až 5. miesto) max. 5 bodov
            • za umiestnenie v regionálnom kole (1. až 5. miesto) max. 10 bodov
            • za umiestnenie v medzinárodnom kole(1. až 5. miesto) max. 20 bodov

Účasť a umiestnenie musí uchádzač preukázať hodnoverným dokladom, ktorý odovzdá spolu s prihláškou na štúdium na strednej škole. Doklad musí obsahovať okrem mena a dátumu narodenia súťažiaceho názov súťaže, stupeň (úroveň) súťaže, dátum konania súťaže a názov organizátora súťaže.

1.

3.2 Vlastné kritérium školy:

Uchádzačom, ktorí si podajú obidve prihlášky na našu školu sa pripočíta 10 bodov v  odbore, v ktorom sa prihlásili na prvý termín.

4. VPRÍPADE ROVNOSTI BODOV, BUDÚ POSTUPNE UPLATNENÉ NASLEDOVNÉ KRITÉRIÁ:

a/ Podľa § 67 ods. 3 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov bude prednostne prijatý uchádzač, ktorý má podľa rozhodnutia posudkovej komisie sociálneho zabezpečenia zmenenú pracovnú schopnosť,

b/ získal väčší počet bodov za bod č. 3 Ďalšie kritériá,

c/ dosiahol väčší počet z určeného profilového predmetu školy.

Ďalšou podmienkou prijatia žiaka je úspešné ukončenie deviateho ročníka základnej školy. Ak sa na štúdium hlási cudzinec, podmienkou prijatia je znalosť slovenského jazyka.

IV. Zverejnenie výsledkov a potvrdenie o nástupe žiakov

V zmysle usmernenia Ministerstva školstva o prijímacích skúškach určujem nasledovné termíny:

a/ Zverejnenie výsledkov prijímacieho konania zoradené do poradovníka podľa úspešnosti, budú

zverejnené v kódovanej podobe  najneskôr do 29. mája 2020 na webovej stránke školy :

www.spstt.edupage.org  a na dverách vestibulu školy.

b/ Potvrdenie o nástupe žiakov na štúdium - Žiak ak má 18 rokov alebo zákonný zástupca žiaka do  4. júna 2020 doručí strednej škole, do ktorej bol žiak prijatý na vzdelávanie, potvrdenie o nastúpení žiaka na štúdium alebo potvrdenie o nenastúpení žiaka na štúdium. Ak zákonný zástupca prijatého uchádzača nedoručí do 4. júna 2020 potvrdenie o nastúpení žiaka na štúdium, rozhodnutie o prijatí je neplatné. Uvoľnené miesta škola ponúkne ďalším neprijatým uchádzačom v poradí podľa výsledkov prijímacieho konania.

Kritéria boli prerokované a schválené elektronicky Pedagogickou radou SPŠT, Komenského 1,Trnave.

V Trnave, 4.5. 2020

Ing. Ľudovít Šimun